POZYCJONOWANIE LOKALNE

lokalne SEO dla stron WWW

Pozycjonowanie lokalne to działania na rzecz strony WWW, ukierunkowane na jej optymalizację i promocję w lokalnych wynikach wyszukiwania Google.pl (w obrębie danego miasta, aglomeracji, regionu).

Efektywne pozycjonowanie lokalne wymaga prowadzenia innych działań od tych, które towarzyszą pozycjonowaniu stron o charakterze globalnym (np. ogólnopolskim lub zagranicznym).

Zróżnicowana konkurencyjność i specyfika poszczególnych rynków, a także czynniki lokalne brane pod uwagę przez wyszukiwarki, wymagają stosowania odpowiednich technik i strategii pozycjonowania.

Pozycjonowanie lokalne przekłada się bezpośrednio na poprawę widoczność witryny i lepsze pozycje fraz kluczowych w miejscowych wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie lokalne pozwala na:

 • bezpośrednie dotarcie do klienta „za rogiem”,
 • pozyskiwanie ruchu o optymalnej jakości, a co za tym idzie zwiększenie współczynnika konwersji (np. liczby zapytań, ilości kontaktów telefonicznych, liczby zamówień),
 • zwiększenie widoczność wśród lokalnej konkurencji co buduje wizerunek i zaufanie klientów do Twojej firmy.

Co oferujemy w ramach lokalnego pozycjonowania

Decydując się na pozycjonowanie lokalne otrzymujesz szereg usług dodatkowych, zwiększających widoczność Twojej witryny w lokalnych wynikach wyszukiwania Google.pl.

W ramach usług pozycjonowania lokalnego:

 • pozycjonujemy Twoją stronę w lokalnych wynikach wyszukiwania Google.pl,
 • zakładamy i optymalizujemy profil Twojej firmy w usłudze Google Moja Firma (Google My Business),
 • pomagamy w prowadzeniu konta i zarządzaniu wizytówką Google Moja Firma. Dbamy o jej aktualność i zawarte w niej informacje. Profilujemy treść, by maksymalnie zwiększyć zasięg informacji o Twojej firmie, aby skuteczniej dotrzeć do odbiorcy końcowego,
 • dbamy o widoczność Twojej firmy w usłudze Mapy Google (Google Maps), dostarczamy codzienne pomiary pozycji fraz kluczowych w lokalnej usłudze Map Google.
Pozycjonowanie loklane

Przykłady efektów

Ponad 15 lat pozycjonowania stron nauczyło nas jak skutecznie promować firmy na rynkach lokalnych. Nasze portfolio w tym zakresie to ponad 850 projektów SEO, zrealizowanych dla firm i instytucji działających w obrębie różnych miast na terenie całego kraju.

Prezentowane poniżej wykresy pokazują wzrosty ruchu na stronach naszych klientów od momentu wdrożenia pozycjonowania lokalnego.

W zależności od stanu początkowego danej strony, branży oraz rynku, na którym konkuruje witryna, efekty pozycjonowania lokalnego pojawiały się po różnym czasie oraz wykazywały różną dynamikę i skalę wzrostów.

W każdym z przypadków uzyskany został stały trend wzrostowy i wielokrotny wzrost ruchu na stronie.

Pozycjonowanie lokalne

z agencją SEO Talem

Wysoka jakość usług

Do pozycjonowania stron, korzystamy z zaawansowanej infrastruktury technicznej oraz wysokiej jakości sieci lokalnych serwisów i portali. Dzięki temu uzyskujemy lepsze efekty, a za usługę lokalnego pozycjonowania nie płacisz więcej niż jest to niezbędne do wypromowania Twojej witryny.

Jakość, budżet i strategia

Każdy projekt realizujemy w oparciu o lokalną (a nie standardową) strategię pozycjonowania, a budżet na pozycjonowanie strony planujemy dokładnie na miarę.

Doświadczenie i stabilność firmy

Istniejemy i nieprzerwanie działamy na rynku SEO od 2006 roku. Przeszło 15 lat pozycjonowania stron na rynkach lokalnych nauczyło nas jak skutecznie prowadzić kampanie SEO dla firm działających w różnych branżach, w obrębie swojego miasta.

Przed rozpoczęciem współpracy, poznajemy Twoje oczekiwania, założenia biznesowe, ustalamy zakres działań i celów. Przygotowujemy strategię i wycenę kosztów pozycjonowania. Na każdym etapie współpracy zapewniamy konsultacje SEO, zarówno w trybie online jaki i w formie spotkania w naszym biurze.

Zalety i korzyści pozycjonowania w Talemie

 • wysoka skuteczność i jakość usługi,
 • gwarancja utrzymania stałych kosztów w trakcie trwania umowy,
 • brak długoterminowych zobowiązań,
 • elastyczność – zmiana strategii, zakresu lub czasu trwania umowy możliwa jest w każdej chwili.

sprawdź rabaty na pozycjonowanie