POZYCJONOWANIE LOKALNE

Lokalne SEO dla stron WWW

Lepsza widoczność Twojej strony w lokalnych wynikach wyszukiwania zapewnia jej większy ruch, a firmie nowych klientów i przewagę nad lokalną konkurencją. Wiemy jak to osiągnąć.

Lokalne pozycjonowanie (lokalne SEO) to działania z zakresu optymalizacji i promocji strony w wyszukiwarce Google dedykowane dla firm działających w obrębie danego miasta, aglomeracji, regionu.

Działania te przekładają się bezpośrednio na poprawę widoczność witryny oraz lepsze pozycje fraz kluczowych w lokalnych wynikach wyszukiwania. To w konsekwencji prowadzi do wzrostu ruchu na stronie oraz liczby konwersji (np. liczby zapytań, kontaktów telefonicznych, zamówień).

W ramach usługi dbamy o optymalnie wykorzystanie potencjału Twojej firmy, dopasowujemy treści na stronie do intencji wyszukiwania i algorytmów wyszukiwarki Google stosowanych dla wyszukiwania lokalnego.

Usługa LOKALNE SEO w Talem

Jak działamy?

Wyznajemy prostą zasadę – każda złotówka wydana na działania SEO musi przekładać się na korzyści dla Twojej firmy.

Dlatego przed rozpoczęciem każdej kampanii:

 • dokładnie analizujemy firmę i jej lokalną konkurencję,
 • badamy indeks wyszukiwania oraz potencjalne korzyści z zastosowania grupy potencjalnych fraz kluczowych,
 • budujemy strategię i oceniamy możliwy do pozyskania ruch na stronie,
 • sprawdzamy, czy nakłady na działania SEO mają szansę przełożyć się na korzyści dla Twojej firmy,
 • w razie potrzeby doradzamy i przedstawiamy możliwości alternatywnych metod promocji strony w wyszukiwarce.

Dlaczego potrzebuję lokalnego SEO?

Działania SEO wykonywane dla stron, które chcą liczyć się w lokalnych wynikach wyszukiwania, różnią się w dużym stopniu od tych, które prowadzone są dla stron o zasięgu globalnym.

Zróżnicowana konkurencyjność i specyfika poszczególnych rynków – a także różne, istotne czynniki lokalne brane pod uwagę przez wyszukiwarki – wpływają na potrzebę zastosowania właściwej strategii oraz wybór określonych technik SEO.

Lokalne pozycjonowanie stron Bydgoszcz

15 lat działań na lokalnym rynku SEO nauczyło nas jak skutecznie prowadzić pozycjonowanie stron firm działających w obrębie miasta Bydgoszcz.

Dla większości branż prowadzimy stały monitoring, zbieramy i analizujemy dane, które są wykorzystywane do pozycjonowania stron naszych Klientów.

Lokalne portfolio to ponad 650 projektów SEO, skutecznie zrealizowanych dla firm i instytucji działających na rynku bydgoskim. W zdecydowanej większości przypadków lokalne pozycjonowanie Bydgoszcz przyczyniło się do znacznego rozwoju i stabilizacji biznesów naszych Klientów.

Pozycjonowanie stron Bydgoszcz, Toruń – strategia lokalnego SEO

Dzięki odpowiednim strategiom pozycjonowania lokalnego potrafimy skutecznie dotrzeć do potencjalnych klientów Twojej firmy.

Każdy rynek lokalny ma swoją specyfikę i określoną konkurencyjność fraz kluczowych związanych z daną branżą. Pozycjonowanie tych samych fraz w różnych miastach (np. pozycjonowanie stron Bydgoszcz i pozycjonowanie stron Toruń) może powodować konieczność zastosowania całkiem innych strategii i technik SEO, ściśle dopasowanych do wymagań danego rynku i panującej na nim konkurencji.

Dlatego przed rozpoczęciem każdej kampanii gruntownie analizujemy branże i jej otoczenia. Badamy indeks lokalnego wyszukiwania oraz potencjalne obszary wzrostów i korzyści z zastosowania określonych fraz kluczowych. Należy pamiętać, że często podobne frazy, np.:

 • pozycjonowanie Bydgoszcz,
 • pozycjonowanie stron WWW Bydgoszcz,
 • pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz,

mogą posiadać różną liczbę wyszukań oraz różną konkurencyjność, która z kolei przekłada się bezpośrednio na trudność jej pozycjonowania. Dlatego tak ważny jest optymalny dobór fraz kluczowych i polaryzacja na obszar wyszukiwań przynoszący największe korzyści.

Google Moja Firma

W ramach usługi lokalnego SEO uruchomimy lub wykonamy optymalizację istniejącego profilu Google Moja Firma.

GoogleMoja Firma to bezpłatna usługa od Google. Ma ona postać rozbudowanej wizytówki Twojej firmy, która wyświetlana jest bezpośrednio w wyszukiwarce, na stronie lokalnych wyników wyszukiwania. Dzięki możliwości zarządzania swoim profilem masz możliwość na bieżąco dostarczać najważniejsze informacje o Twojej działalności i ofercie.

Google Moja Firma w Talem

Korzyści z usługi Google Moja Firma

Dzięki usłudze Google Moja Firma użytkownicy wyszukiwarki mają dostęp do bieżących informacji na temat Twojego biznesu – oferty, godzin otwarcia, adresu i strony WWW. 

Poprzez możliwość aktualizacji danych i publikacji zdjęć związanych z Twoją firmą, informujesz potencjalnych klientów o najnowszych usługach, promocjach, produktach oraz wydarzeniach związanych z Twoją firmą. Aktywność ta skutkuje większą liczbą wejść na stronę WWW oraz komentarzami i opiniami, wystawianymi przez Twoich klientów. Odpowiadając na nie budujesz zaufanie do firmy i wzmacniasz relacje z klientami.

Analizując statystyki otrzymasz ciekawe informacje o tym, skąd pochodzą użytkownicy odwiedzający Twój profil i w jaki sposób została wyszukana Twoja firma. Dowiesz się, ile osób dzwoniło do Twojej firmy bezpośrednio z numeru telefonu wyświetlanego na mapach i profilu Google Moja Firma.

Dzięki usłudze Google Moja Firma:

 • zwiększasz widoczność firmy w wyszukiwarce,
 • budujesz interakcje z użytkownikami,
 • masz dostęp do cennych danych o użytkownikach i ich preferencjach,
 • zwiększasz konwersję i pozyskujesz więcej kontaktów ze strony użytkowników.
Google Moja Firma Lokalne SEO i pozycjonowanie stron Bydgoszcz w Talem
Przykład profilu Google Moja Firma

Usługi SEO i lokalne pozycjonowanie stron

Jeśli szukasz agencji SEO w Bydgoszczy, która zajmie się promocją Twojego biznesu i na miejscu zapewni Twojej firmie obsługę w postaci usług SEO i pozycjonowania – zgłoś się do nas.

Oprócz spotkań i prezentacji oferujemy bezpłatne konsultacje SEO online lub możliwość konsultacji w trakcie rozmowy telefonicznej.


bezpłatna konsultacja SEO

FAQ – najczęstsze pytania dotyczące pozycjonowania lokalnego

Co to jest pozycjonowanie lokalne?

To działania z zakresu optymalizacji i pozycjonowanie ukierunkowane na poprawę widoczności strony w lokalnych wynikach wyszukiwania. Działania te spolaryzowane są na konkretne miasto, aglomerację, region (np. Bydgoszcz, powiat bydgoski, kujawsko-pomorskie).

Moja firma działa w obrębie miasta. Czy potrzebuję usługi Google Moja Firma?

Tak – usługa ta jest dedykowana właśnie dla firm lokalnych. Dzięki niej zaprezentujesz swoją firmę w szerszym zakresie, m.in. na mapach usługi Google. Odpowiednio zoptymalizowany i prowadzony profil usługi Google Moja Firma pozwala regularnie zdobywać dodatkowych klientów i wpływa na widoczność Twojej firmy w wyszukiwarce Google.

Po jakim czasie pozycjonowanie lokalne daje efekty?

W wielu przypadkach pierwsze wymierne korzyści (w postaci wzrostu ruchu, widoczności serwisu i pozycji fraz) możemy zaobserwować już w perspektywie kilku tygodni od momentu rozpoczęcia prac. Pomimo tego działania w zakresie lokalnego SEO należy planować w średnio i długoterminowej perspektywie.

Agencja SEO Talem, nasza lokalizacja
Agencja SEO Talemnasza lokalizacja