FAQ 2024

Pytania i odpowiedzi dotyczące usług SEO

Poznaj odpowiedzi na popularne kwestie związane z usługami pozycjonowania w Agencji SEO Talem. Najczęstsze pytania dotyczą modelu i zakresu współpracy, kwestii rozliczeń, kosztów i rabatów.

Ile trwa umowa na pozycjonowanie strony?

Umowy na pozycjonowanie zawierana są na czas nieokreślony, z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Jaki jest minimalny czas trwania umowy na pozycjonowanie sklepu?

W przypadku pozycjonowania sklepów internetowych zawieramy umowy z minimalnym, 3 miesięcznym okresem trwania. Jest to związane z charakterem i kosztami działań dla e-commerce. Po tym okresie umowa zmienia charakter na bezterminowy, z 1 miesięcznym okresem zakończenia umowy.

Co to jest pozycjonowanie lokalne?

To działania z zakresu SEO dedykowane dla firm działających lokalnie (w obrębie miasta, aglomeracji lub regionu). Pozycjonowanie lokalne ukierunkowane jest na poprawę widoczności stron w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Co oznacza termin pozycjonowanie szerokie?

Jest to inaczej pozycjonowanie długiego ogona naszego serwisu (Long Tail SEO). Polega na promowaniu możliwie dużej ilości fraz kluczowych związanych z tematyką serwisu. W ramach pozycjonowania szerokiego pracujemy nad poprawą widoczności całego serwisu, czyli wszystkich słów kluczowych związanych z oferowanymi produktami lub usługami.

Czy cena pozycjonowania zależy od liczby fraz?

Nie. Działamy w zdecydowanej większości przypadków działamy w oparciu o strategię pozycjonowania szerokiego (Long Tail SEO). Oznacza to, że w kwocie abonamentu pracujemy na rzecz promocji całego serwisu i wszystkich fraz związanych z ofertą Twojej firmy.

Czy pozycjonowanie stron różni się od pozycjonowania sklepów internetowych?

Tak. W prawdzie w obu przypadkach mamy podobny cel – zwiększenie widoczności witryny i ruchu na stronie, jednak stosowane techniki, zakres i strategia działań SEO dla sklepów internetowych różnią się od tych, które są dedykowane dla pozycjonowania stron WWW.

W jaki sposób naliczacie opłaty?

Pracujemy na podstawie ustalonego z Klientem budżetu na działania SEO. Opłaty pobieramy w formie miesięcznego abonamentu. Nasze działania są transparentne – rozliczamy się z wykonanych prac, które zawsze są raportowane. W indywidualnych przypadkach możliwy jes
t model rozliczeń za osiągany efekt, np. poziom wygenerowanego ruchu czy uzyskanej konwersi.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

W każdym przypadku koszt pozycjonowania strony ustalamy indywidualnie z uwzględnieniem kluczowych czynników, mających wpływ na cenę pozycjonowania. W określonych przypadkach efektywne pozycjonowanie w wyszukiwarce Google.pl, możemy wykonać w budżecie od 1 490 zł + VAT / m-c dla stron lokalnych i od 1 890 zł + VAT / m-c dla stron pozycjonowanych globalnie.

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu?

Podobnie jak w przypadku pozycjonowania strony, koszty obsługi SEO dla sklepu internetowego ustalamy indywidualnie, na podstawie analizowanych czynników, związanych z witryną sklepową i rynkiem na jakim dany sklep konkuruje. W określonych przypadkach efektywne pozycjonowanie sklepu możemy wykonać w wyszukiwarce Google.pl w budżecie od 2 790 zł + VAT / m-c a w przypadku wyszukiwarek zagranicznych od od 3 690 zł + VAT / m-c.

Czy oferujecie rabaty na pozycjonowanie?

Tak. W przypadku zawarcia umowy na 12 lub 24 miesiące uzyskasz atrakcyjny rabat do 45% od ceny bazowej abonamentu, która obowiązuje dla umów bezterminowych. Dowiedz się więcej o o rabatach na pozycjonowanie.

Od czego zależy budżet na działania SEO?

Na budżet ma wpływ kilku czynników, min.: rodzaj rynku na którym promujemy stronę (np. rynek lokalny, globalny, zagranica), domeną i rodzaj witryny (np. nowa domena, strona typu „one page” lub rozbudowany serwis WWW albo sklep internetowy) a także założonych celów. Dlatego przed rozpoczęciem działań wykonujemy bezpłatne analizy, na podstawie których przedstawiamy budżet na działania SEO.

Czy pozycjonowanie stron podrożeje w 2024?

Oferowane przez Talem ceny na pozycjonowanie stron są cenami zapisanymi w umowie. Dlatego gwarantujemy utrzymanie cen na usługi SEO, takie jak pozycjonowanie lokalne, pozycjonowanie globalne w kraju i zagranicą oraz pozycjonowanie sklepów internetowych.

Jak długo czeka się na pierwsze efekty

Nie tworzymy iluzji zapewniając o szybkich efektach pozycjonowania. Działania SEO planowane są wg. strategii średnio- i długoterminowej. W większości przypadków wymierne efekty w postaci wzrostu ruchu i znacznej poprawy widoczności witryny możemy uzyskać w perspektywie kilku tygodni.

Czy zapewnicie mojej stronie pierwsze miejsce w wyszukiwarce?

W wielu przypadkach jest to możliwe, jednak zależne od wielu czynników zewnętrznych, związanych ze sposobem działania wyszukiwarki. Należy pamiętać, że celem działań SEO jest przede wszystkim zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarce i zdobycie jak największego ruchu na stronie. W ten sposób dostarczamy maksymalne korzyści, w postaci większej liczby odwiedzających co przekłada się na konwersję (np. liczbę zamówień, kontaktów, zapytań ofertowych).

W jaki sposób mogę śledzić pozycje swoich fraz?

W ramach współpracy, otrzymujesz dostęp naszego systemu pomiarowego, w którym monitorujemy i codziennie aktualizujemy pozycje Twoich fraz kluczowych.

Czy moja strona musi posiadać certyfikat SSL?

Tak. Jeśli jednak nie miała go do tej pory, nie musisz się martwić. Wdrożymy odpowiedni certyfikat SSL w ramach działań SEO dla Twojej Firmy.

Czy pozycjonujecie sklepy internetowe za granicą?

Tak. Poza rynkiem ogólnopolskim wykonujemy usługi SEO dla sklepów internetowych w zagranicznych wyszukiwarkach. W szczególności w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, oraz na rynku USA.

Chcę promować stronę w Niemczech. Czy muszę mieć specjalny serwer?

Nie jest to wymóg konieczny. W niektórych przypadkach zalecamy, aby strony promowane w Google.de posiadały odpowiedni hosting zagraniczny (np. z niemieckim numerem IP). Jeśli nie posiadasz takiego serwera, bez problemu zapewnimy go dla Twojej strony.

Jaka domena jest najlepsza do pozycjonowania w Niemczech?

Sugerujemy, aby pozycjonowana strona funkcjonowała w domenie z końcówką .de, .eu lub z innym globalnym rozszerzeniem domenowym (.com, .biz, itp.).