Content Marketing

Jakiego rodzaju treści są wykorzystywane w content marketingu?

Content marketing to bardzo skuteczne narzędzie w generowaniu klientów oraz budowaniu wizerunku firmy. Z jakich jednak form owej formy reklamy można korzystać? W tym artykule poznasz 6 przykładów:

1. Blog

Blog to jedno z podstawowych, a zarazem najlepszych narzędzi do promocji wartościowych treści. Dalej w artykule omówimy oczywiście inne formy content marketingu, ale to właśnie sam blog będzie miał duże znaczenie podczas ich promocji. Jakościowe artykuły publikowane na blogu bardzo pozytywnie wpłyną na SEO. Według jednej z analiz przeprowadzonych przez Forbes, firmy prowadzące bloga zdobywają także 97% więcej linków przychodzących.

2. Video

Materiały filmowe bardzo angażują odbiorców, a do tego stanowią jedną z lepszych form do przedstawiania pewnego typu treści (np. poradników dotyczących wykonania jakiegoś zadania, obsługi oprogramowania itp.).

3. Infografiki

W tym rodzaju content marketingu drzemie bardzo duży potencjał. Infografika to nie tylko świetne uzupełnienie wpisu na bloga (np. w formie jego streszczenia) – sama z siebie także może wiele zdziałać. Popularność mogą zyskać zwłaszcza na platformach społecznościowych nastawionych na treści wizualne jak Instagram oraz Pinterest.

4. E-booki

E-book można porównać do wpisu na blog, tylko bardzo rozbudowanego. Oczywiście oprócz stworzenia samej treści należy też zadbać o jego odpowiedni skład i szatę graficzną. E-book świetnie sprawdza się jako lead magnet, którym można się posłużyć, aby zachęcić innych do zapisania się np. na Twój newsletter.

5. Podcasty

Podobnie jak video, jest to kolejna forma content marketingu, która zyskuje coraz większą popularność. Nie zawsze mamy możliwość obejrzenia materiału filmowego (np. podczas jazdy samochodem), jednak podcastów da się słuchać praktycznie w każdej sytuacji. Dobra wiadomość jest także taka, że jeśli na potrzeby content marketingu będziesz tworzył filmy, wiele z nich możesz przekształcić w podcasty, jeśli format na to pozwala (np. wywiady).

6. E-maile

E-mail marketing to nie tylko narzędzie do promowania produktów i informowania o najnowszych promocjach, ale i świetny sposób na podtrzymywanie kontaktu z grupą docelową. W mailach możesz przesyłać do swoich odbiorców krótkie i przydatne porady, czy też powiadomienia o formach treści, które początkowo udostępniłeś przez inne kanały.

Podsumowanie

Jak zatem widać, w content marketingu można wykorzystywać wiele rodzajów treści. Najlepiej skupić się na kilku ulubionych i jednocześnie tak je połączyć, by wzajemnie się wspierały.

Podobał Ci się ten artykuł? Wystaw ocenę

5,0
Rated 5 out of 5
5/5 (1 opinia)
5100%
40%
30%
20%
10%

Dodaj komentarz

Twój komentarz zostanie poprawiony przez stronę w razie potrzeby.

6 korzyści, jakie daje content marketing
Dlaczego powinieneś wyposażyć swoją stronę w certyfikat SSL?