Black Hat SEO

Na czym polega Black Hat SEO?

Pozycjonowanie strony internetowej jest kluczowe, jeśli chcesz, aby Twoja firma zyskała rozpoznawalność w Internecie. Istnieją jednak sposoby na realizację tego celu, które nie są do końca zgodne z tym, co zaleca Google. Takie praktyki określa się jako Black Hat SEO.

Black Hat SEO – czym jest?

Termin ten odnosi się do wszystkich świadomych prób, których celem jest zwiększenie pozycji danej strony w wyszukiwarkach internetowych w sposób, który narusza zasady owych wyszukiwarek. Przykładowe wytyczne od Google znajdziemy m.in. tutaj.

Istnieje pewien zasadniczy problem przy stosowaniu takich praktyk. Wybrana strona może faktycznie na jakiś czas zdobyć wyższe pozycje na określone frazy, jednak nie dojdzie do tego w taki sposób, który jednocześnie dostarczy prawdziwą wartość dla końcowego użytkownika. Przez prawdziwą wartość można rozumieć tutaj przydatny i oryginalny content, świetną nawigację na stronie, jej wysokie bezpieczeństwo itp. W przypadku Black Hat SEO dochodzi do sztucznego manipulowania wynikami wyszukiwania, przez co niesłusznie zyskuje na tym jedynie osoba pozwalająca sobie na takie praktyki.

Niektóre z metod stosowanych przy Black Hat SEO:

  • Keyword stuffing (umieszczanie nadmiernej ilości fraz kluczowych w tekście).
  • Farmy linków.
  • Duplikacja treści.
  • Ukrywanie na stronie nadmiernej ilości linków oraz nienaturalnego tekstu napisanego pod słowa kluczowe.
  • Cloaking (przedstawianie Google jednej wersji strony dostosowanej mocno pod SEO przy jednoczesnym przekierowywaniu użytkowników na inny wariant witryny).

Podsumowanie

Stosowanie Black Hat SEO może skończyć się nałożeniem poważnej kary od Google. Podczas wybierania firm świadczących usługi SEO zwracaj zatem uwagę na to, aby korzystała ona z odpowiednich metod pozycjonowania.

Podobał Ci się ten artykuł? Wystaw ocenę

4,9
4,9/5 (8 opinii)
588%
412%
30%
20%
10%

Dodaj komentarz

Twój komentarz zostanie poprawiony przez stronę w razie potrzeby.

Czym jest audyt SEO?
7 pomysłów na tekst blogowy dla firm