Pytanie

Czym dokładnie jest content marketing?

Content marketing (marketing treści) to jedno z narzędzi wykorzystywanych przez marketing internetowy. Pojęcie to można spotkać stosunkowo często, jednak w wielu przypadkach jego definicja nadal dla wielu osób nie jest do końca jasna. W tym artykule dowiesz się zatem, na czym dokładnie polega content marketing.

Content marketing – czym jest?

Content Marketing Institute to jedna z ważniejszych organizacji zajmujących się popularyzacją wiedzy na temat marketingu treści, jak i organizacją związanym z nich eventów. Jednocześnie owa firma ukuła bardzo zwięzłą definicję omawianego teraz pojęcia:

Content marketing to strategiczne podejście marketingowe skupiające się na tworzeniu i rozpowszechnianiu wartościowych, istotnych i spójnych treści w celu przyciągnięcia i utrzymania jasno zdefiniowanej grupy odbiorców oraz, ostatecznie, napędzania zyskownych dla publikującego owe treści działań klienta.

Kluczowe w całej tej definicji jest jedno słowo – wartościowych. To właśnie owa wartość dawana docelowemu czytelnikowi jest tym, co odróżnia content marketing od wielu innych narzędzi reklamowych.

Innym kluczowym czynnikiem jest to, że treści zaliczające się do content marketingu są aktywnie wyszukiwane przez samych docelowych klientów. Dla przykładu reklama telewizyjna pralki jest formą inwazyjnego marketingu, która przerywa nam oglądanie np. ulubionego programu. Z drugiej strony na artykuł typu „5 porad, jak wybrać pralkę” zapewne trafimy sami, gdy będziemy właśnie przymierzać się do takiego zakupu.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że świadomość tego, czym dokładnie jest content marketing, pomoże Ci docenić tę świetną formę reklamy.

Podobał Ci się ten artykuł? Wystaw ocenę

0,0
Rated 0,0 out of 5
0,0/5 (0 opinii)
50%
40%
30%
20%
10%

Dodaj komentarz

Twój komentarz zostanie poprawiony przez stronę w razie potrzeby.

7 pomysłów na tekst blogowy dla firm
6 korzyści, jakie daje content marketing