w górę strony

Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

Zgłoszenia: info@talem.eu

Usuwanie filtra Google

Jeśli zastanawiasz się dlaczego Twoja strona zniknęła z wyszukiwarki Google lub też znacznie obniżyła dotychczas zajmowane pozycje w wynikach wyszukiwania, prawdopodobnie masz do czynienia z filtrem nałożonym przez wyszukiwarkę na domenę, pod którą umieszczona jest Twoja strona WWW. Filtr od Google uniemożliwia domenie i Twojej stronie pojawianie się na wysokich miejscach wyników wyszukiwania.

 

Co to jest filtr Google?


Filtr to nic innego jak kara nakładana przez wyszukiwarkę Google na domenę internetową strony WWW za używanie technik pozycjonowania strony, niezgodnych z Wytycznymi Google dla Webmasterów.

 

W zależności od rodzaju i stopnia naruszenia zasad domena może otrzymać filtr ręczny Google (nałożony przez Google Webspam Team) lub automatyczny (nałożony przez algorytm wyszukiwarki Google).

 

Bez względu na to jaki charakter ma filtr Google jest on wystarczająco dotkliwy dla właściciela strony, gdyż powoduje znaczny spadek jej odwiedzalności.

 

Przyczyny filtra Google na stronie

 

Najczęstszą przyczyną filtrów Google mogą być tzw. „złe linki" prowadzące do ukaranej strony, dodawane w procesie wcześniejszego pozycjonowania oraz inne niedozwolone techniki jak np. cloaking (czyli prezentowanie innej treści strony dla robotów wyszukiwarki w porównaniu z treścią, która prezentowana jest użytkownikowi strony).

Filtr wyszukiwarki google dla strony WWW

Skąd wiadomo, że domena ma filtr Google?

 

Najczęściej objawem jest spadek pozycji linka do strony w wynikach wyszukiwania o kilkadziesiąt pozycji, a także brak możliwości jego powrotu na wyższe pozycje. W przypadku cięższych naruszeń domena może zostać ukarana całkowitym usunięciem z wyników wyszukiwania. Stan taki będzie trwał dopóki filtry Google nie zostaną zdjęte.

 

 

Jak wyjść z filtra Google?

 

Należy doprowadzić do usunięcia wszystkich nieprawidłowości, które spowodowały nałożenia filtra. W przypadku najczęstszej przyczyny jaką są tzw. „złe linki" należy przeprowadzić staranne usuwanie nieprawidłowości. Na ten proces składają się:

 

  • szczegółowa analiza i wyłonienie linków mogących być przyczyną nałożenia filtra od Google,
  • zgłoszenie linków do usunięcia, kontakt z właścicielami witryn na których takie linki występują,
  • przygotowanie odpowiedniego spisu (pliku) z pozostałymi, niepożądanymi linkami,
  • zgłoszenie pliku przez formularz oraz wysłanie go do Google,
  • wysłanie żądania rozpatrzenia na skasowanie filtra.

 

W przypadku odrzucenia zgłoszenia o usunięcie filtra, powyższy proces powinien zostać ponowiony z uwzględnieniem jeszcze dokładniejszej weryfikacji problemowych linków. W praktyce proces ten powinien zakończyć się sukcesem po wykonaniu od 1 do 3 zgłoszeń.

 

 

Co oferujemy?

 

Oferujemy zdejmowanie filtra Google z domeny nałożonej ręcznie przez wyszukiwarkę Google i przywrócenie jej zdolności do dalszego pozycjonowania.

Usługa obejmuje przeprowadzenie wszystkich działania niezbędnych do zdjęcia filtra i jest  uważana za wykonaną wyłącznie po skutecznym zdjęciu filtra.  Jeżeli przeprowadzony proces nie doprowadzi do zdjęcia filtra z Państwa domeny ustalona opłata nie będzie pobierana.

Czas realizacji usługi może trwać od 3 tygodni do kilku miesięcy (w bardziej skrajnych i skomplikowanych przypadkach).

 

Sciąganie filtra wyszukiwarki google dla strony WWW

 

Ile kosztuje ściągnięcie filtra?

 

Wynagrodzenie za usługę uzależnione jest od kilku czynników takich jak rodzaj i skala problemu, ilość wykonywanych prac i czas ich trwania. W tym celu przeprowadzamy analizę zgłoszonej domeny na podstawie której przedstawiamy koszt usługi.

 

 

Jak zgłosić stronę do zdjęcia filtra?

 

Wyślij nam adres swojej strony oraz kontakt zwrotny do siebie. Po wykonaniu analizy skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy szczegółowe informacje. W razie dodatkowych pytań możesz też skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem: 801 080 238 lub 52 366 70 73, a także poprzez e-mail: info@talem.eu.

 

 Ogólnopolska infolinia o usługach Talem Technologies Sp. z o.o.


© 2019 by Talem Technologies Sp. z o.o.   |   Polityka Plików Cookies  |   Obwiązek Informacyjny
Bezpłatna wycena pozycjonowania