w górę strony

Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

Zgłoszenia: info@talem.eu

Media społecznościowe - usługi SMO

SMO (Social Media Optimization) to działania marketingowe polegające na promowaniu strony WWW w mediach społecznościowych. Systematyczne działania w zakresie SMO, w połączeniu ze skutecznym pozycjonowaniem strony przełożą się na wyniki wzrostu pozycji w wyszukiwarkach internetowych, rozpoznawalności Twojej marki i popularności produktów/usług Twojej firmy.

 

Podstawowym celem działań SMO jest zwiększenia ruchu na promowanej stronie poprzez zainteresowanie nią jak największej ilości osób. Pierwszym krokiem jaki należy wykonać w tym kierunku jest przygotowanie samej strony WWW (optymalizacja) pod kątem zapewnienia jej odpowiednich i ciekawych treści. Dopiero tak przygotowana strona jest gotowa do integracji z firmowymi profilami w serwisach społecznościowych.
 

media społecznościowe - skuteczna promocja firmy

 

Co oferujemy

 

W oparciu o zaplanowaną strategię działania, tworzymy treści w postaci artykułów, wpisów, materiałów filmowych i zdjęć, które następnie publikujemy w odpowiedni sposób w popularnych serwisach społecznościowych.

 

Poprzez działania SMO skutecznie budujemy wizerunek i zwiększamy aktywność Twojej firmy w Internecie. Efektywnie łączymy działania SEO (Search Engine Optimization), popularnie nazywane pozycjonowaniem, z reklamę internetową i potencjałem zawartym w mediach społecznościowych. W wyniku tych kompleksowych działań generujemy dla Ciebie dodatkowe korzyści w postaci zwiększonego ruchu na Twojej stronie WWW, większej ilości zapytań mailowych, bezpośrednich kontaktów telefonicznych i wizyt (np. salony, sklepy, palcówki szkoleniowe, itp.)

 

 

Jak działamy

 

 • Ustalamy konkretne i przejrzyste warunki współpracy.
 • Wyznaczamy cele i kryteria kampanii:
  - efekt jaki chcesz uzyskać,
  - preferowaną formę przekazu informacji (np. publikacja wpisów tekstowych, artykułów ze zdjęciami lub filmów reklamowych),
  - częstotliwość przygotowywania i publikowania treści,
  a następnie dobieramy narzędzia, którymi posługujemy się dla osiągnięcia postawionych celów.
 • Wykonujemy analizę umożliwiającą określenie grupy docelowej odbiorców i opracowujemy strategię działania.
 • Określamy budżet i wynagrodzenie naszej Agencji w postaci stałego miesięcznego abonamentu.

 

 Co robimy, a czego nie robimy w ramach social media

 

Najpopularniejsze kanały społecznościowe

 

google_plusGoogle+ - serwis społecznościowy należący do Google, właściciela najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie. Założenie i prowadzenie konta firmowego Google+ wpływa na lepszą pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Umożliwia również budowanie określonego wizerunku firmy, a dzięki tzw. kręgom nawiązywanie kontaktów branżowych oraz wymianę informacji na płaszczyźnie firma-klient.

 

face_book

Facebook - najpopularniejszy portal społecznościowy zrzeszający zarówno firmy jak i prywatnych użytkowników. Świetne narzędzie do promocji firmy oraz wymiany informacji pomiędzy firmą a klientem. Prowadzenie konta (Fanpage) na FB poprawi pozycję Twojej strony firmowej w wyszukiwarce.

 

 

twitter

Twitter - portal społecznościowy, na którym użytkownicy zamieszczają krótkie, ale istotne informacje. Twitter jest nieoceniony w public relations, ułatwia komunikację na płaszczyźnie firma-klient oraz firma- media. To idealne narzędzie, dzięki któremu wypromujesz swojego bloga oraz stronę firmową.

 

 

blogger

Blogger - serwis blogowy, należący do Google. Umożliwia publikowanie informacji firmowych, w swobodniejszej i dostępnej formie, co powoduje szybkie rozpowszechnianie informacji i docieranie do większego grona klientów. Regularne publikacje na blogu zwiększą ruch na Twojej stronie internetowej.

 

 

wordpress

WordPress.com - funkcjonalny i popularny systemem zarządzania treścią (CMS) wykorzystywanym głównie do zakładania i prowadzenia blogów. System CMS umożliwia szybkie i nieskomplikowane (od strony technicznej) publikowanie wiadomości. Prowadzenie bloga przynosi sporo korzyści, a najważniejsze to promocja firmy oraz lepsza pozycja strony firmowej w wyszukiwarkach.

 

 

tumblr

Tumblr - serwis blogowy, który łączy zalety typowego bloga i serwisu społecznościowego. Służy do budowania i promocji wizerunku firmy i korzystnie wpływa na pozycjonowanie strony. Zamieszczane posty mają formę zwykłych tekstów, cytatów, obrazków, plików dźwiękowych, czy filmów. Posiada funkcję reblogowania, która polega na udostępnianiu treści z innych stron bez naruszania ich praw autorskich.

 

 

pinterest

Pinterest - portal społecznościowy przypominający tablice na których zamieszczane są zdjęcia, fragmenty artykułów, czy cytaty, zwane popularnie „pinami”. Serwis służy głównie do promocji firmy. Nastawiony na prezentację treści podanej w atrakcyjnie graficznej oprawie. Konto w tym serwisie skutecznie zwiększa sprzedaż i buduje popularność marki.

 

 

youtube

Youtube - obok Facebooka jeden z największych serwisów społecznościowych. Założenie firmowego kanału YT i publikowanie na nim animacji, filmów reklamowych, tutoriali itd. to idealny sposób na promocję firmy i szybkie dotarcie do sporej liczby klientów.

 

 

 

LinkedIn

LinkedIn - serwis społecznościowy ukierunkowany na strefy biznesowe. Umożliwia wyszukiwanie ofert pracy i kompetentnych pracowników. Ułatwia nawiązanie i budowanie kontaktów branżowych (networking), poznanie konkurencji oraz pozyskanie rekomendacji. Dołączenie do LinkedIn to również doskonała forma promocji dla każdej firmy.

 

 

rss

Kanały RSS - (RDF Site Summary, albo Really Simple Syndication) to popularny kanał dystrybucji treści. Mają one głównie formę nagłówków, a kanał RSS pozwala na szybkie wysyłanie aktualności i nowości pojawiających się na Twojej stronie do zainteresowanych Internautów

 

 

 

 

 

Mechanizm działań SMO

 

Mechanizm działań SMO

 

Dlaczego warto zlecić SMO agencji?

 

Korzystanie z SMO wymaga doświadczenia, opartego na połączeniu wiedzy marketingowej, umiejętności prowadzenia komunikacji w kanałach społecznościowych i zaplecza technicznego. Działania SMO są skuteczne jeśli prowadzone są regularnie i w oparciu o zaplanowane strategie.
Prowadzenie działań SMO wymaga ponadto umiejętności obsługi i optymalizacji nowoczesnych narzędzi internetowych oraz sporej wiedzy i doświadczenia w tych obszarach. Outsourcing usług SMO to oszczędność czasu i gwarancja, że przyniosą one satysfakcjonujący efekt.

 

 

Ogólnopolska infolinia o usługach Talem Technologies Sp. z o.o.


© 2019 by Talem Technologies Sp. z o.o.   |   Polityka Plików Cookies  |   Obwiązek Informacyjny
Bezpłatna wycena pozycjonowania