Lokalne SEO | Pozycjonowanie stron w lokalnych wynikach wyszukiwania

Lepsza widoczność Twojej strony w lokalnych wynikach wyszukiwania zapewnia jej większy ruch, a firmie nowych klientów i przewagę nad lokalną konkurencją. Wiemy jak to osiągnąć.

Lokalne SEO (nazywane też pozycjonowaniem lokalnym) to działania z zakresu optymalizacji i promocji strony w wyszukiwarce Google dedykowane dla firm działających w obrębie danego miasta, aglomeracji, regionu.

Działania te przekładają się bezpośrednio na poprawę widoczność witryny oraz lepsze pozycje fraz kluczowych w lokalnych wynikach wyszukiwania. To w konsekwencji prowadzi do wzrostu ruchu na stronie oraz liczby konwersji (np. liczby zapytań, kontaktów telefonicznych, zamówień).

W ramach usługi dbamy o optymalnie wykorzystanie potencjału Twojej firmy, dopasowujemy treści na stronie do intencji wyszukiwania i algorytmów wyszukiwarki Google stosowanych dla wyszukiwania lokalnego.

Usługa LOKALNE SEO w Talem

Jak działamy?

Wyznajemy prostą zasadę – każda złotówka wydana na działania SEO musi przekładać się na korzyści dla Twojej firmy.

Dlatego przed rozpoczęciem każdej kampanii:

  • dokładnie analizujemy firmę i jej lokalną konkurencję,
  • badamy indeks wyszukiwania oraz potencjalne korzyści z zastosowania grupy potencjalnych fraz kluczowych,
  • budujemy strategię i oceniamy możliwy do pozyskania ruch na stronie,
  • sprawdzamy, czy nakłady na działania SEO mają szansę przełożyć się na korzyści dla Twojej firmy,
  • w razie potrzeby doradzamy i przedstawiamy możliwości alternatywnych metod promocji strony w wyszukiwarce.

Dlaczego potrzebuję lokalnego SEO?

Działania SEO wykonywane dla stron, które chcą liczyć się w lokalnych wynikach wyszukiwania, różnią się w dużym stopniu od tych, które prowadzone są dla stron o zasięgu globalnym.

Zróżnicowana konkurencyjność i specyfika poszczególnych rynków – a także różne, istotne czynniki lokalne brane pod uwagę przez wyszukiwarki – wpływają na potrzebę zastosowania właściwej strategii oraz wybór określonych technik SEO.

Google Moja Firma

W ramach usługi lokalnego SEO zapewniamy uruchomienie lub optymalizację istniejącego profilu Google Moja Firma. W razie potrzeby możesz liczyć na wsparcie techniczne i pomoc przy jego prowadzeniu.

GoogleMoja Firma to bezpłatna usługa od Google. Ma ona postać rozbudowanej wizytówki Twojej firmy, która wyświetlana jest bezpośrednio w wyszukiwarce, na stronie lokalnych wyników wyszukiwania. Dzięki możliwości zarządzania swoim profilem masz możliwość na bieżąco dostarczać najważniejsze informacje o Twojej działalności i ofercie.

Google Moja Firma w Talem

Korzyści z usługi Google Moja Firma

Dzięki usłudze Google Moja Firma użytkownicy wyszukiwarki mają dostęp do bieżących informacji na temat Twojego biznesu – oferty, godzin otwarcia, adresu i strony WWW. 

Poprzez możliwość aktualizacji danych i publikacji zdjęć związanych z Twoją firmą, informujesz potencjalnych klientów o najnowszych usługach, promocjach, produktach oraz wydarzeniach związanych z Twoją firmą. Aktywność ta skutkuje większą liczbą wejść na stronę WWW oraz komentarzami i opiniami, wystawianymi przez Twoich klientów. Odpowiadając na nie budujesz zaufanie do firmy i wzmacniasz relacje z klientami.

Dzięki dostępnym statystykom uzyskujesz dostęp do ciekawych informacji o tym, skąd pochodzą użytkownicy odwiedzający Twój profil i w jaki sposób została wyszukana Twoja firma. Dowiesz się, ile osób dzwoniło do Twojej firmy bezpośrednio z numeru telefonu wyświetlanego na mapach i profilu Google Moja Firma.

Dzięki usłudze Google Moja Firma:

  • zwiększasz widoczność firmy w wyszukiwarce,
  • budujesz interakcje z użytkownikami,
  • masz dostęp do cennych danych o użytkownikach i ich preferencjach,
  • zwiększasz konwersję i pozyskujesz więcej kontaktów ze strony użytkowników.

Przykład profilu Google Moja Firma

Google Moja Firma talem

FAQ – najczęstsze pytania dotyczące lokalnego SEO

Co to jest lokalne SEO?

To działania z zakresu SEO ukierunkowane na poprawę widoczności strony w lokalnych wynikach wyszukiwania. Działania te spolaryzowane są na konkretne miasto, aglomerację, region (np. Bydgoszcz, powiat bydgoski, kujawsko-pomorskie).

Moja firma działa lokalnie. Czy potrzebuję usługi Google Moja Firma?

Tak – usługa ta jest dedykowana dla firm lokalnych takich jak Twoja. Dzięki niej zaprezentujesz swoją firmę w szerszym zakresie, m.in. na mapach usługi Google. Odpowiednio zoptymalizowany i prowadzony profil usługi Google Moja Firma pozwala regularnie zdobywać dodatkowych klientów i wpływa na widoczność Twojej firmy w wyszukiwarce Google.

Kiedy moja strona będzie widoczna w lokalnych wynikach wyszukiwania?

W wielu przypadkach pierwsze wymierne korzyści (w postaci wzrostu ruchu, widoczności serwisu i pozycji fraz) możemy zaobserwować już w perspektywie kilku tygodni od momentu rozpoczęcia prac. Pomimo tego działania w zakresie lokalnego SEO należy planować w średnio i długoterminowej perspektywie.


zobacz jak to działa

Nowalokalizacja